Kubík Tamás orgonakoncertje

Orgonamaraton Liszt műveiből

2022. október 8. | 14.30

Jézus Szíve Jezsuita Templom

17531.jpg
#Templomi koncert #Komolyzene #Ingyenes program
A koncert ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött. A regisztráció lezárult október 7-én 19.00 órakor.
Liszt:
In domum domini ibimus
Liszt:
O sacrum convivium
Liszt:
Requiem orgonára
Liszt:
Ora pro nobis
Liszt:
Szent Erzsébet legendája – Bevezetés
Liszt:
Resignazione
Liszt:
San Francesco – Prelúdium Szent Ferenc Naphimnuszához

Liszt Ferenc orgonazenéje nemcsak a szerző életművének különösen izgalmas és sajátos hangvételű szelete, de jelentős szerepet tölt be az egyetemes orgonamuzsika történetében és fejlődésében is. Orgonára írt műveit az általa alapított Zeneakadémián mindig is nagy becsben tartották, s talán nem túlzás azt állítani, hogy a Zeneakadémia a liszti orgonastílus szempontjából máig a világ meghatározó zenei műhelye. A hat koncertből és miséből álló orgonamaratonon az intézmény közelmúltban végzett orgonaművészei játszanak, valamennyien generációjuk jeles egyházzenészei, illetve koncertorgonistái. Előadásukban a nagyszabású orgonakompozíciók – mint amilyen az Ad nos, ad salutarem undam vagy a B–A–C–H prelúdium és fúga – mellett kisebb lélegzetű remekművek éppúgy felhangzanak, mint Liszt saját és mások darabjaiból írt orgonaátiratai. A koncertsorozat ekként már-már egy hangzó összkiadás dimenzióit ölti fel. Kubík Tamás műsorának különleges koncepciójú alkotása a Requiem, melyet a korszak jellegzetes műfajára (dal szöveg nélkül) utalva akár „szöveg nélküli gyászmisének” is nevezhetnénk.

Ajánló
© 2026 Müpa Budapest Nonprofit Kft. // A szervezők a műsorváltoztatás jogát fenntartják.